• banner Blauw wit is onze glorie, SDVB is onze club
  • Een SDVB Club traditie: een kijkje achter de schermen bij SDVB’s oliebollenverkoop

    3 dec 2024
  • 031224 club van 100 sdvb traditie
  • Traditie, teamwork en prijswinnaars: een kijkje achter de schermen bij SDVB’s oliebollenverkoop

    Dit jaar hadden wij, Christel en Annemarie, de eer om de oliebollenverkoop van SDVB over te nemen. Gelukkig stonden we er niet alleen voor en konden we rekenen op de kennis en hulp van de oude teamleden van de Club van 100. Zonder hun ervaring en betrokkenheid hadden we deze prachtige traditie nooit kunnen voortzetten. Wat ooit begon als een bescheiden initiatief, is uitgegroeid tot een groots evenement!

    Een SDVB Club traditie: een kijkje achter de schermen bij SDVB’s oliebollenverkoop. 3

    Oliebollenhelden: de bakkers
    We mogen de échte sterren van de show natuurlijk niet vergeten: de bakkers! Al vanaf donderdagnacht stonden de doorgewinterde beslagmakers klaar om het beslag te maken. Om 2:30 uur begon hun belangrijke taak, terwijl de rest van Barneveld nog sliep. Al snel sloten de oliebollenbakkers zich aan en samen vormden zij een ijzersterk team dat in een razend tempo duizenden oliebollen wist te bakken. Dankzij hen en met het gebruik van de baklijn van de Echte Bakker van der Veer zorgden deze bikkels ervoor dat de vrijwilligers in de kantine al vroeg aan de slag konden met inpakken. Met ruim 10 uur onafgebroken bakken maakten zij het mogelijk dat de hele verkoopdag op rolletjes verliep.

    Samen knallen!
    Vanaf 6:00 uur barstte het los in de kantine. Een ervaren club inpakkers zette alles klaar voor het inpakken. Rond 8 uur kwam een vaste groep van 16 chauffeurs, waaronder SDVB-veteranen, hun routes ophalen. Deze enthousiaste groep was speciaal verantwoordelijk voor de bezorging bij bedrijven. Na een kop koffie en natuurlijk een oliebol werden de auto's volgeladen en gingen zij op pad door heel Barneveld. Het was prachtig om te zien hoe soepel alles verliep: met een glimlach én een Tikkie werden de oliebollen overal bezorgd. We willen ook graag de bedrijven bedanken die van 1 zak tot 250 oliebollen bestelden – En dat alles voor de jeugd! Ondertussen gingen de inpakkers in de kantine onvermoeibaar door. Onder sfeervolle kerstverlichting en met het winterzonnetje op de achtergrond werden honderden zakken en dozen klaargemaakt. Hulp kwam uit alle hoeken, van vaste vrijwilligers tot enthousiaste nieuwe gezichten die de oproep hadden gelezen. ‘s Middags was het tijd voor de jeugd.
    Het stroomde binnen met leiders, ouders of jeugdleden om hun bestellingen op te halen. De ene kwam op de fiets om de krat en de rugtas te vullen, de andere met de achterbank plat. Het was een prachtig gezicht: jonge verkopers die trots hun verkochte oliebollen ophaalden en de verbaasde blikken van iedereen die het enorme aantal oliebollen zag.

    13.000 oliebollen, een prestatie om trots op te zijn!
    Het resultaat? Maar liefst 13.000 oliebollen werden verkocht! Van jeugd die de buurten afging, of een heerlijke zak aan opa en oma verkochten, tot mensen die hun zakken doneerden aan goede doelen of zelfs een donatie hebben gegeven zonder oliebollen te kopen—iedereen droeg zijn steentje bij. Onze jeugdteams verkochten samen een indrukwekkende 8.500 oliebollen, een prestatie om trots op te zijn.

    Deze dag gaf ons zoveel energie en bewondering voor alle ruim 40 vrijwilligers die dit mogelijk maken. Van de voorbereiding tot de laatste bestelling, alles verliep als een geoliede machine. We kunnen niet iedere naam noemen, maar willen wel een speciaal dankjewel uitspreken:
    aan de oude Club van 100 voor hun onmisbare hulp,
    aan Bakker Van der Veer voor het beschikbaar stellen van de baklijn,
    aan Frans Duppen voor zijn jarenlange inzet bij het coördineren van de bedrijvenverkoop en
    aan Roordink voor het beschikbaar stellen van de bus voor de transport van de oliebollen van de bakkerij naar SDVB.

    Een aandachtspuntje voor volgend jaar: het is handig als elk team zijn eigen Tikkie QR-code gebruikt, zodat het overzichtelijk blijft. We nemen dit mee en zorgen dat dit duidelijk wordt uitgelegd. Het zou ook fijn zijn als elk team een coördinator heeft om dit te regelen, bijvoorbeeld een leider of een ouder. Zo houden we het overzichtelijk. Natuurlijk is hier geen voetbalervaring voor nodig! Andere tips zijn van harte welkom.

    De prijswinnaars!
    En natuurlijk willen we de teams niet vergeten die het allerbeste werk hebben geleverd in de verkoop van oliebollen. De prijswinnaars van de best verkochte oliebollen zijn:
    MO13-1 met gemiddeld 8 zakken per speler - hun prijs is een overheerlijke teamtaart. Mogelijk gemaakt door van Bakker van der Veer,
    JO10-1 met gemiddeld 8,375 zakken per speler - zij winnen een patatje met drinken voor het hele team. Mogelijk gemaakt door de Club van 100,
    JO9-1 met gemiddeld 10,625 zakken per speler - hun prijs is een uur bowlen met het team. Mogelijk gemaakt door Partycentrum De Veluwehal,
    • En de beste oliebollenverkoper van 2024 is Livia van Leijenhorst van MO15-2 – haar prijs is een cadeaubon twv €40,= van Rijnders Sport. Mogelijk gemaakt door Fred Rijnders.

    Een SDVB Club traditie: een kijkje achter de schermen bij SDVB’s oliebollenverkoop.

    De prijswinnaars kunnen een mail sturen naar cv100@sdvb.nl om hun prijzen in orde te maken.

    Wij zijn besmet met het oliebollenvirus en kunnen niet wachten op volgend jaar. Want als iets duidelijk is geworden, is het dat de oliebollenverkoop meer is dan een actie:

    het is SDVB-traditie op z’n best!

    Met sportieve groet,
    Christel van de Pol en Annemarie van Bentum

    CLub van 100 Oliebollenactie 2022.

rfwbs-slide